‹ Prev
Next ›
Victor 12004 Desktop Calculator - Auto Power Off, Big Display, Auto Replay, Easy-to-read Display, Dual Power - 12 Digits - LCD - Battery/Solar Powered - 0.5" Height x 7.2" Width x 6.4" Depth - Black - 1 Each
- Automatic Replay checks and corrects up to 99 entries.
- Dual solar/battery power for use no matter what the lighting conditions.
- Auto power down.
- Portable.
Product Details
General Information
| Display Screen Type | LCD |
| Number of Display Digits | 12 |
| Power Source | Battery/Solar |
| Product Color | Black |
| Product Name | 12004 Desktop Calculator |
| Width | 7.3" |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Manufacturer Website Address | http://www.victortech.com |
| Operations/Functionality |
|
| Calculator Features | Auto Power Off ~ Big Display ~ Auto Replay ~ Easy-to-read Display ~ Dual Power |
| Assembly Required | No |
| Depth | 6.4" |
| Country of Origin | China |
| Height | 0.5" |
| Manufacturer | Victor Technology, LLC |
Product Information
| Brand | Victor |
| Type | Calculator |
Description
Automatic Replay checks and corrects up to 99 entries. Dual solar/battery power for use no matter what the lighting conditions. Auto power down.
From the Manufacturer
People who bought this also bought
People who bought this also bought
Alternative Products
Additional Documentation
Reviews
No Reviews