‹ Prev
Next ›
Sharp Calculators EL-2196BL 12-Digit Printing Calculator - 3.7 lps - Independent Memory, Sign Change, Backspace Key, Double Zero - AC Supply Powered - 3.1" Height x 8.7" Width x 12.9" Depth - Black - 1 Each
- Fast print speed expedites work flow.
- Easy pricing and tax calculations.
- Displays and prints date and time.
Product Details
General Information
| Power Source | AC Supply |
| Product Color | Black |
| Product Name | EL-2196BL 12-Digit Printing Calculator |
| Width | 8.7" |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Operations/Functionality |
|
| Manufacturer Website Address | http://www.sharpcalculators.com |
| Height | 3.1" |
| Manufacturer | Sharp Calculators |
| Depth | 12.9" |
| Country of Origin | China |
| Assembly Required | No |
| Calculator Features | Double Zero ~ Independent Memory ~ Sign Change ~ Backspace Key |
| Buttons & Keys |
|
Product Information
| Brand | Sharp |
| Type | Printing Calculator |
Description
Fast print speed expedites work flow. Easy pricing and tax calculations. Displays and prints date and time.
From the Manufacturer
People who bought this also bought
Alternative Products
Additional Documentation
Reviews
No Reviews