‹ Prev
Next ›
Lorell Stack Chair Steel Dolly - 4 Casters - Powder Coated Steel - 24.20" Width x 25.60" Depth x 20.70" Height - Powder Coated Black - 1 Each
Product Details
General Information
| Assembly Required | Yes |
| Number of Casters | 4 |
| Product Color | Powder Coated Black |
| Product Material | Powder Coated Steel |
| Product Name | Stack Chair Steel Dolly |
| Width | 24.2" |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Depth | 25.6" |
| Country of Origin | China |
| Height | 20.7" |
| Manufacturer Website Address | http://www.bosschair.com |
| Manufacturer | Norstar Office Products Inc |
Product Information
| Brand | Lorell |
| Type | Dollies & Skates |
Description
Steel dolly transports up to 20 Lorell Heavy-duty Stack Chairs made with a steel frame and injection-molded plastic seat and back. It is made of durable, powder-coated steel for reliable use. Two of the four casters lock for stability while loading and unloading.
From the Manufacturer
People who bought this also bought
Alternative Products
Reviews
No Reviews