‹ Prev
Next ›
Victor 12054 Printing Calculator - Environmentally Friendly, Large Display, Independent Memory, 3-Key Memory - Power Adapter Powered - 1.8" Height x 4" Width x 8" Depth - Multi, Black - 1 Each
- Large 12-digit LCD display.
- Manufactured with recycled plastic.
- 2.0 LPS 1-color printer.
- Cost/Sell/Margin Keys.
- Tax Keys.
- 3-Key Independent Memory.
- Date/Non-Add, Backspace and Percent Keys.
- AC/DC power (adapter included).
Product Details
General Information
| Power Source | Power Adapter |
| Product Color | Multi ~ Black |
| Product Name | 12054 Printing Calculator |
| Width | 4" |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Operations/Functionality |
|
| Manufacturer Website Address | http://www.victortech.com |
| Height | 1.8" |
| Manufacturer | Victor Technology, LLC |
| Country of Origin | China |
| Depth | 8" |
| Assembly Required | No |
| Calculator Features | Environmentally Friendly ~ Large Display ~ Independent Memory ~ 3-Key Memory |
| Buttons & Keys |
|
Product Information
| Brand | Victor |
| Type | Printing Calculator |
Description
Victor® Portable Handheld/Desktop Commercial Printing Calculator is loaded with conveniently portable features. Large 12-digit LCD display. 2.0 LPS 1-color printer. Manufactured with recycled plastic. Cost/Sell/Margin Keys. Tax Keys. 3-Key Independent Memory. Date/Non-Add Key. Backspace Key. Percent Key. AC/DC power (adapter included). Holds standard size paper on swing out arm or small roll inside case for ultimate portability.
From the Manufacturer
People who bought this also bought
Alternative Products
Reviews
No Reviews