‹ Prev
Next ›
Vertiflex InstaCart Sidekick File Cart - 4 Casters - 2.75" Caster Size - Steel - 15.50" Width x 13.75" Depth x 26.25" Height - Black - 1 Each
- Assembles in seconds, no tools required!
- Durable steel and wire construction with handy bottom storage shelf.
- Easily mobile on four swivel casters, two locking.
- Part of the InstaCart® family of File Carts and Machine Stands.
- Sturdy bottom shelf holds paper and other supplies.
Product Details
General Information
| Assembly Required | Yes |
| Number of Casters | 4 |
| Product Color | Black |
| Product Material | Steel |
| Product Name | InstaCart Sidekick File Cart |
| Width | 15.5" |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Caster Size | 2.75" |
| Depth | 13.8" |
| Country of Origin | Taiwan |
| Manufacturer | Vertiflex Products |
| Height | 26.3" |
Product Information
| Brand | Vertiflex |
| Type | Carts |
Description
Open top file cart assembles in seconds with no tools required! Provides quick access to letter-size hanging file folders (sold separately). Durable steel and wire construction with convenient bottom storage shelf for paper and supplies. Easily mobile on four swivel casters, two locking.
People who bought this also bought
Alternative Products
Reviews
No Reviews