‹ Prev
Next ›
TOPS Wide Rule 1-subject Spiral Notebook
Product Details
General Information
| Binding Type | Wire Bound |
| Number of Sheets | 100 |
| Product Name | Wide Rule 1-subject Spiral Notebook |
| Width | 8" |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Assembly Required | No |
| Cover Color | Black ~ Red ~ Blue ~ Green ~ Purple |
| Country of Origin | United States |
| Length | 10.5" |
| Height | 0.25" |
| Features | Perforated ~ Subject ~ Easy Tear ~ Durable Cover |
| Manufacturer | TOPS Products |
Product Information
| Brand | TOPS |
| Type | Notebook |
Description
One-subject notebook contains 100 sheets of bright white paper for neat note-taking. Three-hole punched design allows notebooks or individual sheets to be place directly into standard, three-ring binders. Legal/wide-ruled sheets feature a light blue ruling, three-hole punched edge and Letr-Trim perforation for clean and easy sheet removal. Coil-lock wire binding on the side won't snag clothing or scratch desktops. 27 point chipboard backing helps protect your notes.
From the Manufacturer
People who bought this also bought
Alternative Products
Reviews
No Reviews