‹ Prev
Next ›
Safco Sandless Square Ash Urn/Trash Receptacle - 3 gal Capacity - Square - 24.3" Height x 9.5" Width x 9.5" Depth - Stainless Steel - Black - 1 Each
- Does double duty as ash urn and waste receptacle.
- Sandless urn features a slotted snuffer to dispose of cigarettes.
- No sand to maintain or replace.
- Includes galavanized liner.
Product Details
General Information
| Capacity | 3 gal |
| Product Color | Black |
| Width | 9.5" |
| Product Name | Sandless Square Ash Urn/Trash Receptacle |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Depth | 9.5" |
| Country of Origin | China |
| Height | 24.8" |
| Manufacturer Website Address | http://www.safcoproducts.com |
| Manufacturer | Safco Products |
Product Information
| Brand | Genware |
| Type | Waste Receptacle |
Description
Does double duty as ash urn and waste receptacle. Stainless steel sandless urn features a slotted snuffer to dispose of cigarettes; no sand to maintain or replace. Steel with chrome accents. Includes galvanized liner.
People who bought this also bought
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Reviews
No Reviews