‹ Prev
Next ›
Roaring Spring Gummed Writing Pad
Ships in 6-10 Business Days
Non-Returnable
- Glued along the 8.5" edge at top for easy, left-handed use.
- Gummed to keep your notes together.
- Sturdy chipboard back for stability.
- Smooth writing surface on letter-size, 15 lb paper.
Product Details
General Information
| Binding Location | Top |
| Binding Type | Glued |
| Front Ruling Type | College Ruled |
| Number of Sheets | 50 |
| Packaged Quantity | 36 / Carton |
| Post-consumer-waste% | 0% |
| Product Name | Gummed Writing Pad |
| Width | 8.5" |
| Height | 0.25" |
| Length | 11" |
| Features | Hole-punched ~ Chipboard Backing ~ Nonperforated |
| Manufacturer | Roaring Spring Paper Products |
| Basis Weight | 15 lb |
| Country of Origin | United States |
Product Information
| Brand | Roaring Spring |
| Type | Notebook |
Description
Paper gummed pad. Smooth, white, 15 lb paper. Glued along 8.5" (top) edge. Sturdy chipboard back for stability.
From the Manufacturer
People who bought this also bought
Alternative Products
Reviews
No Reviews