‹ Prev
Next ›
Roaring Spring 5x5 Graph Ruled Gummed Pad with Chipboard Back
Ships in 6-10 Business Days
Non-Returnable
- Smooth writing surface on letter-size, 15 lb paper.
- Gummed to keep your notes together.
- Sturdy chipboard back for stability.
- Glued along the 8.5" edge at top for easy, left-handed use.
Product Details
General Information
| Binding Location | Top |
| Binding Type | Glued |
| Front Ruling Type | Quad Ruled |
| Number of Sheets | 50 |
| Packaged Quantity | 72 / Carton |
| Post-consumer-waste% | 0% |
| Product Name | 5x5 Graph Ruled Gummed Pad with Chipboard Back |
| Width | 8.5" |
| Height | 0.25" |
| Length | 11" |
| Features | Nonperforated ~ Unpunched ~ Chipboard Backing |
| Manufacturer | Roaring Spring Paper Products |
| Basis Weight | 15 lb |
| Country of Origin | United States |
Product Information
| Brand | Roaring Spring |
| Type | Quadrille/Graph Pad |
Description
Paper gummed pad. Smooth, white, 15 lb paper. Glued along 8.5" (top) edge. Sturdy chipboard back for stability.
From the Manufacturer
People who bought this also bought
Alternative Products
Reviews
No Reviews