‹ Prev
Next ›
Officemate Transparent Clipboard - 0.50" Clip Capacity - 8 1/2" x 11" Sheet Size - Plastic - Clear - 1 Each
- Perfect for traveling or on site needs.
- Has strong low profile metal clip.
- Hang hole.
- Provides a firm writing surface.
Product Details
General Information
| Board Material | Plastic |
| Product Color | Clear |
| Sheet Size | 8 1/2" Width x 11" Length |
| Width | 9" |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Name | Transparent Clipboard |
| Manufacturer | Officemate, LLC |
| Manufacturer Website Address | http://www.officemate.com |
| Features | Low Profile Clip |
| Assembly Required | No |
| Clip Capacity | 0.50" |
| Depth | 0.5" |
| Country of Origin | China |
Product Information
| Brand | Officemate |
| Type | Clipboard |
Description
This transparent clipboard provides a smooth writing surface when you're traveling, at the work site and more. Low-profile, metal clip is durably designed to hold papers in place while you write. Firm surface ensures your writing is legible. Sides feature ruler markings for quick measurements. Hang hole allows easy storage between uses.
From the Manufacturer
People who bought this also bought
Alternative Products
Reviews
No Reviews