‹ Prev
Next ›
Officemate Low-profile Clip Plastic Clipboard - 8 1/2" x 11" Sheet Size - Acrylic - Blue - 1 Each
- Features a low-profile metal clip to save your documents and a hang hole to conveniently store when not in use.
- Designed to use on work site or for school applications.
- Letter size plastic clipboard offers smooth writing surface.
Product Details
General Information
| Product Color | Blue |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Clip Material | Metal |
| Board Material | Acrylic |
| Country of Origin | China |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Manufacturer Website Address | http://www.officemate.com |
| Manufacturer | Officemate, LLC |
| Sheet Size | 8 1/2" Width x 11" Length |
| Product Name | Low-profile Clip Plastic Clipboard |
| Recycled Content | 0% Plastic |
| Post-consumer-waste% | 0% |
| Width | 9" |
| Height | 12.5" |
Product Information
| Brand | Officemate |
| Type | Clipboard |
Description
Designed to use on work site or for school applications. Letter size plastic clipboard offers smooth writing surface and features a low-profile metal clip to save your documents. Hang hole allows you to conveniently store clipboard when not in use.
From the Manufacturer
People who bought this also bought
Alternative Products
Reviews
No Reviews