‹ Prev
Next ›
Mobile OPS Portfolio Clipboard Vertical BLACK (61634) - 0.50" Clip Capacity - Top Opening - 8 1/2" x 11" Sheet Size - Black - 1 Each
- Textured cover provides privacy, protection, and professional look.
- Open portfolio and fold the cover back to use as a traditional clipboard.
- High-friction rubber grips hold letter size papers securely in place.
- Made from recycled content helps conserve natural resources.
Product Details
General Information
| Product Color | Black |
| Sheet Size | 8 1/2" Width x 11" Length |
| Width | 9" |
| Product Name | Unbreakable Recycled Clipboard |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Manufacturer | Baumgartens |
| Manufacturer Website Address | http://www.b3.net |
| Features | Low Profile Clip |
| Assembly Required | No |
| Clip Capacity | 0.50" |
| Depth | 0.5" |
| Country of Origin | China |
Product Information
| Brand | Mobile OPS |
| Type | Clipboard |
Description
Textured cover provides privacy, protection, and professional look. Open portfolio and fold the cover back to use as a traditional clipboard. High-friction rubber grips hold letter size papers securely in place. Made from recycled content helps conserve natural resources.
From the Manufacturer
People who bought this also bought
Alternative Products
Reviews
No Reviews