- ERGONOMIC COMFORT: Help keep your wrist in neutral position to minimize wrist pressure for the ultimate personal comfort
- DESIGNED WITH SAFETY: Mouse pad with patented Health-V channel wrist support relieves wrist pressure to help prevent carpal tunnel syndrome
- PROTECTION: MICROBAN® antimicrobial protection helps keep your product cleaner
- COMFORT: Self-adjusting memory foam support conforms to your wrist for personalized comfort
- PERFORMANCE: Optical/Laser-friendly mouse pad improves mouse performance
- GRIPS DESKTOP FIRMLY: Non-skid backing keeps wrist support in place
- MATERIAL: Soft, breathable jersey fabric cover
<
>
Fellowes Mouse Pad / Wrist Support with Microban® Protection - 0.88" Height x 8.25" Width x 9.88" Depth - Graphite - Memory Foam - 1
People who bought this also bought
Product Details
General Information
| Product Material | Memory Foam |
| Manufacturer Website Address | http://www.fellowes.com |
| Packaged Quantity | 1 |
| Width | 8.25" |
| Product Name | Mouse Pad / Wrist Support with Microban® Protection |
| Height | 0.88" |
| Manufacturer | Fellowes, Inc. |
| Depth | 9.88" |
| Country of Origin | China |
Product Information
| Brand | Fellowes |
| Type | Mouse & Touchpad |
Description
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Reviews
No Reviews
