‹ Prev
Next ›
Dymo White Address Labels - 3 1/2" Width x 1 1/8" Length - Permanent Adhesive - Rectangle - Direct Thermal - White - Paper - 130 / Roll - 1 Box
- Whether it's for mailing, labeling or name badges, these multipurpose labels will have you quickly printing from your DYMO LabelWriter printer.
- Direct thermal printing process, so there’s no need for messy, expensive ink or toner cartridges.
- Packaged in rolls so you can print one label or hundreds with ease.
- No more messy sheets, waste, or sheet label jams.
Product Details
General Information
| Adhesive Type | Permanent |
| Label Width | 3 1/2" |
| Label Length | 1 1/8" |
| Shape | Rectangle |
| Print Technology | Direct Thermal |
| Product Color | White |
| Product Material | Paper |
| Product colour | White |
| Label size | 1.125" x 3.5" |
| Media sheets per package | 2 sheets |
| Labels per pack | 260 pc(s) |
Product Information
| Brand | Dymo |
| Type | Address Label |
Description
abelWriter Address Labels 1-1/8" x 3-1/2", 130 labels/roll, 2 rolls/ box
From the Manufacturer
People who bought this also bought
People who bought this also bought
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Additional Documentation
Reviews
No Reviews