‹ Prev
Next ›
Dymo LabelWriter Multipurpose Label - 2 1/8" Width x 2 3/4" Length - Rectangle - Direct Thermal - White - 320 / Roll - 320 / Roll
- CONVENIENT AND COST EFFECTIVE: Peel-and-stick multi-purpose labels with strong self-adhesive backing; print with direct thermal printing technology - no ink or toner required
- NO WASTED LABELS: Packed in rolls so you can print as many labels as needed
- FIND LABELS FOR YOUR NEEDS: Available in a variety of sizes for mailing, shipping, barcode, and specialty applications
- ALWAYS USE AUTHENTIC DYMO LABELS: For use with most DYMO label printers, including DYMO LabelWriter 5XL, 550, 550 Turbo, 4XL, 450, Wireless, 450 Duo, 450 Turbo, 450 Twin Turbo, and Desktop Mailing Solution
- INCLUDES 320 LABELS: 1 roll of 320 labels (2-1/8" x 2-3/4")
Product Details
General Information
| Label Width | 2 1/8" |
| Label Length | 2 3/4" |
| Shape | Rectangle |
| Product Color | White |
| Print Technology | Direct Thermal |
| Product colour | White |
| Label size | 2.125" - 2.75" |
| Labels per pack | 320 pc(s) |
| Media sheets per package | 1 sheets |
Product Information
| Brand | Dymo |
| Type | Floppy Disk Label |
Description
Media Labels. Want to organize your CD's, DVD's, diskettes, VHS tapes or zip disks? Use our specially designed media labels. They'll make sure you're organized and can find back what you stored, burned or saved. DYMO LabelWriter Labels White 3.5" Disk 2-1/8" x 2-3/4" 320 per roll, 1 roll per box
From the Manufacturer
People who bought this also bought
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Additional Documentation
Reviews
No Reviews