‹ Prev
Next ›
Casio MS80 Desktop Solar Tax Calculator
- Large, easy-to-read eight-digit display.
- Currency conversion mode and tax calculations.
- Dual power for desktop or portable use.
Product Details
General Information
| Power Source | Battery ~ Solar |
| Product Name | MS80 Desktop Solar Tax Calculator |
| Width | 4.1" |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Manufacturer Website Address | http://www.casio.com |
| Operations/Functionality |
|
| Buttons & Keys |
|
| Calculator Features | Extra Large Display ~ Dual Power ~ Rubber Feet ~ Key Rollover ~ 3-Key Memory ~ Sign Change ~ Easy-to-read Display ~ Independent Memory |
| Assembly Required | No |
| Depth | 1.1" |
| Country of Origin | Philippines |
| Manufacturer | Casio Computer Co., Ltd |
| Height | 5.8" |
Product Information
| Brand | Casio |
| Type | Calculator |
Description
Large, easy-to-read eight-digit display. Currency conversion mode and tax calculations. Dual power.
People who bought this also bought
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Additional Documentation
Reviews
No Reviews