‹ Prev
Next ›
Brother Continuous Length White Film DK Tape - 2 1/2" Width x 100 ft Length - Removable Adhesive - Direct Thermal - White - Paper - 1 Roll
- Designed to fit seamlessly with multiple Brother label printers.
- Long, continuous length film tape can be cut to your precise size depending on your Brother QL printer, making it easy to customize and cut labels for all your needs.
- Use these adhesive labels on boxes, folders, files, reports and much more with clear and flawless results that are sure to make an impression.
- Create labels of nearly any size and length for archiving, storage, organizing and more.
Product Details
General Information
| Product Material | Paper |
| Product Color | White |
| Print Technology | Direct Thermal |
| Adhesive Type | Removable |
| Label Length | 100 ft |
| Label Width | 2 1/2" |
| Product colour | Black, White |
| Maximum roll diameter | 30.4 m |
| Core diameter | 6.2 cm |
| Technical features | For Use With |
Product Information
| Brand | Brother |
| Type | Label Tape |
Description
Removable adhesive labels can be cleanly removed from several, flat, smooth surfaces.
From the Manufacturer
People who bought this also bought
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Additional Documentation
Reviews
No Reviews